تولید داخلی لوازم خانگی کارخانجات داخلی لوازم خانگی

تولید داخلی لوازم خانگی

تولید داخلی شامل چه محصولاتی می شود؟

شاید تعداد تولیدکنندگان لوازم خرد آشپزخانه با وجود هزینه کمتر تولید آنها نسبت به لوازم درشت، بسیار محدود است اما برای تولید لوازم درشت بیش از 10 برند تولیدکننده و 10 برند تولیدکننده و صادرکننده معتبر در بازار ایران وجود دارد. در میان یخچال های موجود مدل های تولید داخلی هم از نظر ظاهر و هم از نظر امکانات با نمونه های مشابه وارداتی تولید کشور کره یا چین برابری می کند.

1917225

در حالی که این برندها نسبت به رقیب ایرانی خود فروش بیشتری دارند. اجاق گازهای ایرانی هم جزو محصولاتی است که نه تنها برای استفاده داخلی مناسبند بلکه به بسیاری از کشورها صادر هم می شوند. برای خریدن ماشین لباسشویی و لوازم خرد آشپزخانه هم نمونه های بسیار خوب تولید داخلی را می توانید انتخاب کنید اما در میان این لوازم جای ماشین ظرفشویی خالی است که باعث می شود خریداران مجبور شوند الزاما از میان برندهای وارداتی انتخاب کنند. البته برای خرید ماشین ظرفشویی می توانید مدل های وارداتی را انتخاب کنید که نسبت به سایر رقبا امکانات متوسطی دارند و البته قیمتشان پایین تر است.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری و امام راحل همواره بر مسئله غذایی و موضوع کشاورزی تأکید داشتند اظهار داشت: کشاورزی مسئله‌ای نیست که چه مقدار از اشتغال جامعه را تأمین می‌کند که البته این مسئله در جای خود بسیار حائز اهمیت است همچنین این موضوع مطرح نیست که در رشد اقتصادی چه مقدار تأثیرگذار است که البته این موضوع هم مهم تلقی می‌شود.

روحانی تأکید کرد: قدرت ملی و استقلال کشور بسیار حائز اهمیت است و قدرت چانه زنی ما در دنیا به مسئله کشاورزی مربوط می‌شود. اگر قدرت چانه زنی در سطح جهانی و در موضوع مذاکرات بیشتر شود بدان معناست که قدرت ملی کشورمان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با افزایش تولید نفت در کشور در اجلاس اوپک قدرت چانه‌زنی داریم بنابراین اگر قدرت تولید نفت در کشورمان وجود نداشته باشد کسی با ما صحبت نخواهد کرد و چانه‌زنی ما را گوش نخواهد داد.

رئیس قوه مجریه گفت: روز اجرای برجام روز عزای اسرائیل بود، اسرائیل و یکی از کشورهای منطقه که مسیر اشتباهی می رود، سیاه پوش شد. تولید نفت ایران از یک میلیون بشکه به دو میلیون و سیصد هزار بشکه افزایش یافت طبیعی است که در این زمان از ایران برای حضور در اوپک دعوت می‌شود و نمایندگان ایران اداره کننده جلسه می‌شوند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران تنها در موضوع برجام به پیروزی دست پیدا نکرد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در سازمان اوپک، خرید هواپیما و محصولات کشاورزی افتخار و موفقیت بدست آورد.